DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 7224330,04%
Adıyaman
35°

AÇIK

18:34

AKŞAM Vakti

Başkan Dağtekin’den Regaib Kandili mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Regaip gecesinin, içinde bulunduğu Recep ayı, rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan bir ay olduğunu hatırlatarak, vatandaşların Üç Aylar’ı ve Regaib Kandilini kutladı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mesajında mübarek üç ayların Müslümanlar için manevi hazın zirve yaptığı, sevinç ve mutluluk ayları olduğunu ifade eden Dağtekin  “Recep ayı içerisinde bulunan Regaib Kandili, Rabbimizin rahmetinin, affının ve lütfunun yağmur gibi insanlığa yağdığı müstesna günlerdendir” dedi.
Regaip Kandil’inin, aynı zamanda Recep, Şaban ve Ramazan aylarının da müjdecisi olduğunu hatırlatan Başkan Dağtekin,”Recep, Şaban ve Ramazan ayları yüce Rabb’mizin biz  kullarına verdiği büyük bir müjde, büyük bir fırsattır. Bu mübarek aylar içerisinde idrak edeceğimiz  4 kandille kendimizi tövbeye yönlendireceğiz. Fahri Kâinat Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) duasında üç ayların önemini şöyle ifade etmiştir: ‘Allah’ım! Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur’. Yine Allah Resulü, bu ayların ehemmiyetini anlatmak için; ‘Receb Allah’ın ayıdır, Şaban benim ayımdır, Ramazan da ümmetimin ayıdır’ diye buyurmuştur. Yüce Rabbim, bu mübarek aylardan Receb’i, inananlar kendisine yönelsin diye Regaib ve Mirac gecesiyle taçlandırmıştır. Şaban ayının tacı olan Berat gecesi ise, bir kurtuluş vesilesi olarak kılınmış, biz müminlere gaflet esaretinden beraat etme fırsatı olarak sunulmuştur. Ramazan ayı ise, mübarek Kadir gecesiyle hikmetlendirilmiş ve bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğu buyurulmuştur. Görüldüğü üzere; rahmeti ve merhameti sonsuz olan Yüce Allah, aslında Üç Aylar’ı bizlere her iki cihanda da kurtuluşa giden yol olarak tayin etmiştir. Bu mübarek aylar ve  geceler, geçmişi değerlendirmek, geleceğimize yön vermemiz açısında da son derece önemlidir.”dedi.
Kulluk bilinciyle bu gece, ilahi rahmeti kazanacak ibadetler yapılması gerektiğini belirten Dağtekin, mesajında şunları ifade etti:
“Cenab-ı Hakk’ın rahmet yüklü mesajı Kur’an-ı Kerim’i  daha iyi anlamaya çalışıp, İki cihan serveri sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.s)’in hayatını ve ahlakını rehber edinmemiz gerekiyor. Bu gece, ilahi rahmeti kazanacak ibadetler yapmamız, kulluk bilincine ulaşarak dua ve niyazda bulunmamız için de bir nimet vesilesi olduğunu unutmamalıyız.   Rabbimden bizi ve tüm insanlığı bu mübarek üç aylarlar ve Regaip Kandili  hürmetine her türlü felaketten, afetten, bela ve  müsibetten , son iki yıldır içinde bulunduğumuz koronavirüs salgınından kurtulmamıza vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Adıyamanlı hemşehrilerimizin, İslam dünyasının Regaib Gecesi’ni kutlar, mübarek üç ayların hayırlar getirmesini dilerim. Rabbim sağlık, huzur ve esenlik içinde Ramazan’a ulaşmayı nasip etsin”  

 

Kaynak: PHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Başkan Dağtekin’den Regaib Kandili Mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Regaip gecesinin, içinde bulunduğu Recep ayı, rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan bir ay olduğunu hatırlatarak, vatandaşların Üç Aylar’ı ve Regaib Kandilini kutladı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında; Regaib Kandili’nin, aynı zamanda Recep, Şaban ve Ramazan aylarının da müjdecisi olduğunu hatırlatan Başkan Dağtekin, “Kandillerin insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir. Bu öyle mübarek bir zaman dilimidir ki; rahmet dalgaları coşar, ilahi rahmet taşar, inanan kalpler manevi huzur ve iklime kavuşur. İslam dininde mübarek sayılan Üç Aylar'ın müjdecisi olan Regaib Kandili'nin de bu anlamda, toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır.  Bu mübarek geceden istifade edebilenler için Cenab-ı Hakk’ın ilahi rahmeti vardır, ihsanı vardır, izzet ve ikramı vardır. Ve yine ne mutlu ki Rahmet Peygamberi’nin duasıyla süslenen bu mübarek gecede kurtuluşa erebilene” dedi.

Mesajının devamında Allah’ın Müslümanlar için ihsan, kerem ve lütuflarıyla süslediği Üç Aylar’a da vurgu  yapan Dağtekin  bu mübarek günlerin suyu yüzü hürmetine tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüsün bitmesine vesile olmasını dileyerek “Aslında yaşadığımız bu süreç tüm insanlığa bir uyarıdır. Bu dönemin muhasebesini çok iyi yapmamız gerekiyor. Özellikle tövbe ve tevazuya sıkı sıkı sarılmamız gerekiyor. Bu mübarek zaman dilimi boyunca dilimizden duayı hiç eksik etmeyelim. Tövbelerimizin kabulü için dua edelim, kurtuluşa erebilmek için dua edelim, rahmete ve mağfirete mazhar olabilmek için dua edelim. İslam âleminin selameti için, birlik ve beraberliğimiz için, milletimiz, devletimiz, ordumuz ve güvenlik güçlerimiz için dua edelim. İnşallah yüce Rabbimizin razı olduğu bir ibadet sürecini sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde ifa ederiz. Tüm dünya olarak salgınla boğuşuyoruz. Her ne kadar aşılama çalışmaları devam etsede risk faktörü hala geçmiş değil. Elbette bu hastalığı aşacağız. Zira Hz. Peygamberimiz ‘Allah'ın yarattığı her hastalığın şifası da yaratılmıştır’ buyuruyor. Bu zaman diliminde manen daha güçlü ve daha ümitli olmalıyız. Özellikle gündüz Kur'an okuyarak, geceleri de diğer ibadetlerle yoğunlaşarak bu süreci fırsata çevirmeliyiz. . Her türlü afetten, bela ve musibetten muhafaza olunmak için, korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail olmak için dua edelim. İnsanlarımızın, Yaradan'a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. İslam âleminin ve Adıyamanlı hemşehrilerimizin Regaib kandilini tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını diliyorum" dedi.

Haber Merkezi

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.