DOLAR 33,0199 0.58%
EURO 36,0201 0.46%
ALTIN 2.563,190,55
BITCOIN 19123691,35%
Adıyaman
38°

AÇIK

02:00

İMSAK Vakti

Esnaf Odası Başkanı İşitmen ‘den Kongreye Davet

Adıyaman Besni İlçesi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayati İşitmen.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Besni İlçesi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, kongremize "Tüm esnaflarımız ve Besni’li hemşerilerimiz davetlidir" dedi.

Kongre ve görev süresi boyunca gerçekleştirdikleri projeler ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan İşitmen, Besni Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın daha etkin bir hale gelmesi noktasında gayret gösterdiklerini dile getirdi.

İşitmen, esnafın sorun ve sıkıntılarının giderilmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyleyen İşitmen; "Besni Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu olarak dört yıldan beri esnaflarımıza hizmet vermekteyiz. Oda olarak dolu dolu bir dört yılı geride bıraktık.

Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak;

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MESEM ) işbirliği içeresinde Mesleki Eğitim Merkezi kayıtlarını gerçekleştirdik. Bazı ortak projelere imza attık.

ÖĞRENCİLERİMİZE BURS DESTEĞİ VERİYORUZ

Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi öğrencilerine ve odamız esnafı olup çocuğu üniversitelerde lisans eğitimi almaya hak kazanan 22 öğrencimize burs desteği veriyoruz.

DURUMU İYİ OLAMAYAN ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK

Çeşitli sebeplerden dolayı ekonomik sıkıntıya düşmüş esnafımıza karınca kararınca yardımlarda bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Özellikle pandemi döneminde yaşanan sıkıntıları bir nebze azaltmak için esnaflarımıza gereken desteği verme çabası içerisinde olduk.

STK’LARLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLDUK

İlçemizin ve esnafımızın sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ve diğer kuruluşlarla çalışmalar yürüttük. Oda üyelerimizin resmi kurum ve kuruluşlardaki işlemlerinde tıkandıkları ve ihtiyaç duydukları anda kendilerine destek olduk.

HİZMET BİNAMIZI BÜYÜTTÜK

İlk icraat olarak Esnaf ve Sanatkârımızdan aldığımız maddi manevi güç ile Esnaf Odamızın yanında bulunan binayı satın alarak, 40 m2 olan alanımızı 120 m2’ye çıkardık. ARIZA TESPİT

CİHAZLARI HİBE ETTİK

Her alanda kalkınmanın eğitimden geçtiği bilinciyle elimizden geldiğince eğitime destek olmaya çalıştık.  Okullarımıza yaptığımız çeşitli yardımların yanı sıra, Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine araç Arıza Tespit Cihazı, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanına Gaz Analiz VE Arıza Tespit Cihazı olmak üzere iki adet cihaz hibe ettik.

SSK VE BAĞKUR PRİMLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN GİRİŞİMDE BULUNDUK.

Yaşanan ekonomik durgunlukla beraber zor durumda olan esnafımızın Bağ-Kur ve SSK primlerinin düşürülmesi için girişimlerde bulunduk. Bu konudaki ısrarlı girişimlerimiz devam ediyor.

ULUSAL MARKET ZİNCİRLERİNİN SAYILARININ KISITLANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTTÜK

Yerel esnafımıza sahip çıkmak amacıyla ulusal marketlerin sayılarının kısıtlanması noktasında çalışmalar yürüttük. Market sayılarının nüfus oranına göre belirlenmesi için talepte bulunduk.

ODAMIZI EKONOMİK OLARAK DAHA İYİ HALE GETİRDİK

Tüm bu çalışmaları yürütürken odamızın ekonomik durumunu da güçlendirdik. Oda olarak borcumuz bulunmamakta. Ben dahil olmak üzere yönetim ve denetim kurulundaki arkadaşlarımız maaş almıyoruz. Bu maaşlar daha önce belirttiğim öğrenci bursları ve maddi durumu iyi olmayan esnafımıza destek olmak için kullanılıyor.

Göreve geldiğimiz günden beri yönetim kurulundaki arkadaşlarım ve 1 personelimizle birlikte yürüttüğümüz bu çalışmalarımızda bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca odamız kurulduğu günden itibaren, hayırlı görevlere vesile olan başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ebediyete intikal edenlere de yüce Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da sağlıklı ve mutlu günler dilerim" ifadelerine yer verdi.

Kongre: 15 Ocak 2022 Cumartesi günü Saat: 09.00'da Paris Royal Düğün Salonunda gerçekleştirilecek.

Kaynak : Besni Güncel 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.