DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 2185688-1,83%
Adıyaman
24°

KAPALI

03:21

İMSAK Vakti

Gölbaşı’nda ‘Akademik Başarıyı Arttırma’ toplantısı düzenlendi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Akademik Başarıyı Arttırma” toplantısına Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir ve müdür yardımcıları katıldı.
Gölbaşı İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir,”Gölbaşı ilçesinin son 3 yılına ait istatistiki bilgileri ayrıntılı olarak sundu. Bu sunumdan da anlaşılacağı gibi ilçemiz sürekli ülke ve il ortalamalarının üstünde bir akademik başarı göstermiştir; bunda da öğretmenlerimizin çok büyük emekleri vardır.”dedi. 
Özdemir,  Öğretim yılı başından beri kaymakamlığın desteğiyle ilçe genelinde yapılan LGS ve YKS denemelerinin bu yılki sınav sonuçlarını çok daha etkileyeceğini ve başarının daha da artacağını umduklarını ifade ederek, “Eğitim-öğretim konusunda, hiçbir isteğimizi geri çevirmeyen, her zaman bir eğitimci gibi bize yardımcı olan Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı’ya camiam adına şükranlarımı arz ediyorum.”şeklinde konuştu.
“Bu başarıyı daha arttırmak, taçlandırmak istiyoruz”
Özdemir’in konuşmasın ardından kürsüye çıkan Gölbaşı İlçe Kaymakamı İhsan Ayrancı, ise şunları söyledi:
“Biz, hiçbir okulumuzu bir başka okulla mukayese edip değerlendirme yapmadık, yapmayız. Çünkü, her okulun sosyal, ekonomik ve kültürel çevresi farklı olduğu için, değerlendirmemizi okulun kendi içinde ve bir önceki seviyesiyle kıyaslayarak yapıyoruz. Gölbaşı, çevrede eğitim seviyesi en yüksek bir ilçe. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu başarıyı daha arttırmak, taçlandırmak istiyoruz. Bu yüzden, yapılan çalışmaları çok önemsiyorum. Benim birinci önceliğim her zaman eğitim-öğretim olmuştur. Bu konuda, üzerimize ne düşerse bütün imkânları seferber etmeye hazırız. Akademik başarı ve iyi insan yetiştirmek için, neler yapılabileceğini araştıralım, konuşalım, tartışıp değerlendirelim”dedi.
Kaymakam Ayrancı, daha sonra öğretmenlerin talep ve sorunları dinledi.

 

Kaynak: PHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Gölbaşı’nda ‘Akademik Başarıyı Arttırma’ toplantısı düzenlendi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Doğan başkanlığında ilçede  ortaokul rehber öğretmenlerinin katılımıyla Gölkent İlk-Ortaokulunda  ‘Akademik Başarıyı Arttırma’ toplantısı düzenlendi.
Toplantıda, okul rehber öğretmenleri kendi okullarında akademik başarıyı artırma amaçlı yaptıkları çalışmalardan bahsederek bilgi alış verişinde bulundular. 
İlçede LGS’de il genelinde yakaladığı başarıyı ulusal düzeye çıkarma konusunda Şube Müdürü Abdullah Doğan ile rehber öğretmenler fikir birliğine vardı. 
Toplantıda okulların mevcut başarı düzeyi ve yakalamak istenilen başarı için yapılan çalışmalar, farklı uygulamalar üzerinde duruldu. Başarı devam ve takip sistemi, kurum kültürünün oluşmasında izlenecek performanslar, yapılan çalışmalar, koçluk sistemi gibi konularda değerlendirmeler yapıldı.
Toplantının ardından Şube Müdürü Abdullah Doğan ve toplantıda hazır bulunan rehber öğretmenleriyle birlikte ‘ 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’ nedeniyle Gölkent Ortaokulunda hazırlanan etkinliklere katıldılar.

Kaynak: PHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.