DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11392501,63%
Adıyaman
11°

AÇIK

12:21

ÖĞLE Vakti

“KOSGEB destek ve hibeleri” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Gaziantep Sanayi Odası ve KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü iş birliğinde.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Gaziantep Sanayi Odası ve KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü iş birliğinde, “KOSGEB Destek ve Hibeleri” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nde (GSO-MEM) gerçekleştirilen toplantıya GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Başkan Yardımcısı Ferhan Sağım, KOSGEB Gaziantep İl Müdürü Muhammed Paksoy ve firma temsilcileri katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi,  üretimin temel taşı olan KOBİ’lerin işlerini geliştirme ve yeniliklere adapte olmaları noktasında KOSGEB tarafından verilen desteklerin önemine işaret ederek, firmaları verilen desteklerden faydalanmaya davet etti.


KOSGEB’in özellikle günün koşullarına uygun destek modelleri ile girişimcilere ve KOBİ’lere avantajlı imkanlar sunduğunu kaydeden Ünverdi, “Pandeminin de etkisiyle yaşanan ekonomik zorluklar göz önünde bulundurulduğunda verilen destekler bir taraftan da sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor. Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı da, istihdam vurgusu yapılan ve yararlanma şartlarının oldukça cazip olduğu bir destek programı olarak göze çarpıyor. Verilen desteklerin güzel dönüşlerinin olacağına inanıyor, şehrimiz işletmelerinin gelişmesi için başarılı çalışmalar yürüten KOSGEB İl Müdürümüz Muhammed Paksoy ve ekibine iş birlikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Başkan Ünverdi konuşmasında, artan kur ve buna bağlı olarak KOBİ tanımında yer alan mali bilanço üst sınırında değişikliğe gidilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Mali bilançosu 125 milyon TL’ye kadar olan firmalar KOBİ olarak tanımlanıyor. Ancak son dönemde döviz kurundaki artışlar nedeniyle çoğu firmamız KOBİ niteliğini kaybettiler. Bu nedenle KOBİ tanımı mali bilanço yönüyle yeniden gözden geçirilerek bir güncellenme yapılması gerekmektedir. Çoğu firmamız maalesef KOSGEB ve benzeri desteklerden bu sebeple faydalanamıyor. KOSGEB’in, KOBİ tanımında mali bilanço kısmında bir değişiklik yaparak 125 milyon TL olan üst sınırı artırması önem taşıyor” şeklinde konuştu. 


KOSGEB Gaziantep İl Müdürü Muhammed Paksoy da yaptığı konuşmada, KOSGEB tarafından verilen teşvik ve desteklerin firmaların büyümesi üzerindeki etkisinin büyük olduğunu belitti.


Teşvik ve destekler hakkında katılımcılara bilgiler veren Paksoy; Girişimcilik Destekleri, Ar-Ge Ve Teknolojik Üretim Yerlileştirme Destekleri, İşletme Geliştirme Ve Büyüme Desteği, Kobi Finansman Destekleri, İşgem/Tekmer Destekleri, Laboratuvar Hizmetleri, Rehberlik Ve Danışmanlık Hizmetleri, Mikro Ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programları’nın içeriği ve faydalanma şartlarını anlattı.


Verilen bilgilerin ardından katılımcılardan gelen sorular yanıtlanarak toplantı sona erdi.


Haber Merkezi 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.