DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21598750,25%
Adıyaman
27°

PARÇALI BULUTLU

03:32

İMSAK Vakti

Pektaş: KDV indiriminin market raflarına yansımasını göremiyoruz

Temel gıda maddelerinden alınan KDV’nin %8 den %1 e çekilmesini olumlu buluyoruz.....

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Temel gıda maddelerinden alınan KDV’nin %8 den %1 e çekilmesini olumlu buluyoruz, ancak her geçen gün giderek artan gıda fiyatları dikkate alındığında yapılan bu vergi indiriminin çare olmadığını da görüyoruz..

Şunu bir kez daha belirtmekte fayda var: Halkın istediği vergi indirimi değil. Halkın istediği alım gücünün düşmemesidir. Halkın istediği geçim kaygısı olmadan, huzurlu ve mutlu bir hayat sürmektir ve iktidarın görevi de bunu sağlamaktır.

Sıra vatandaşın birikimine geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Nurettin Nebati' nin İngiltere ziyareti sonrası ekonomi paketi adı altında yaptığı açıklamalar ise piyasayı daha da karamsarlığa itmiş, vatandaşta şaşkınlığa ve ümitsizliğe sebebiyet vermiştir. Hükümetin ekonomide dönüp dolaşıp yine çareyi halkın cebinde araması krizin içinden çıkamadıklarının açık göstergesidir. Sayın Nebati’ nin açıkladığı paket, ekonomik krizin derinliğinin ve hükümetin kriz karşısındaki çaresizliğinin itirafından öte bir anlam taşımamaktadır.

Vatandaşın kara günler için, çocuklarının geleceği için alın teri dökerek biriktirdiği iki çift bileziğine, üç beş çeyrek altınına muhtaç hale gelmiş bir ekonomi yönetimi bu millete reva görülemez. Fedakârlığı tartışılmaz milletimiz mevcut hükümeti, kendi iş bilmezliklerinin faturasını halka kessin, yastık altındaki üç beş kuruş birikimine göz diksin diye iş başına getirmedi. Daha adil, müreffeh bir ülkede yaşamak, çoğulcu bir demokratik anlayışla yönetilmek üzere seçti.

Ama maalesef geldiğimiz noktada artık yönetilemeyen bir ekonomik krizle karşı karşıya olduğumuzu ve toplumun da dayanacak gücünün kalmadığını görmekteyiz. Tüm bu yaşananlar, ortak aklın ve istişarenin ne kadar önemli olduğunu, tek bir kişinin keyfiyle ve kararıyla koca bir ülkenin yönetilmeyeceğini gösterdi. Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin ülkenin adalet sistemine, ekonomisine ve refahına her geçen gün zarar verdiği aşikârdır.

DEVA Partisi olarak güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunuyoruz.

Bir hükümetin beceriksizliğini halk ağır bir şekilde hissettiğinde önce o hükümete olan saygısını yitirir. Bu durum devam ettiğinde ise hükümetle özdeşleşen devlet kurumlarına olan saygısını da yitirir. Devletin varlık sebebi halkın ta kendisidir ve devletin saygınlığını yükseltmek hükümetlerin başarısıyla doğru orantılıdır. Mevcut hükümet sistemi ise bunu gerçekleştirmekten uzaktır. Bu sebeple, biz DEVA Partisi olarak Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi savunuyor ve hesap verebilir, şeffaf, demokratik ilkelere sonuna kadar bağlı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile birlikte ülkemizin tekrar huzurun ve barışın hâkim olduğu yaşanılır ve sürdürülebilir ekonomik ortama kavuşacağını düşünüyoruz.

Bu doğrultuda, ülkemizde huzuru ve barışı tekrar hâkim kılmak, toplumda güven duygusunun artırmak, sürdürülebilir bir ekonomik canlılığı yakalamak, vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltmek için bıkmadan usanmadan çalışacağız.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.