DOLAR 32,9724 0.44%
EURO 35,8549 -0.01%
ALTIN 2.551,950,11
BITCOIN 1881937-0,98%
Adıyaman
32°

AÇIK

12:37

ÖĞLE Vakti

Yeniden Refah’tan dikkat çeken Soylu-Özdağ çağrısı

Yeniden Refah’tan dikkat çeken Soylu-Özdağ çağrısı

Bu üslup Türk siyasetine uygun düşmemiştir. Bu dilin ilerleyen süreçte ülkemiz için fayda vermeyeceği açıktır.  Tarafları Türk siyasetine uygun şekilde itidalli olmaya, aziz milletimizin kıymetli evlatlarını da her türlü provokasyona karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.”

ABONE OL
10 Mayıs 2022 14:21
Yeniden Refah’tan dikkat çeken Soylu-Özdağ çağrısı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Av. Sakartepe, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tartışmasına ilişkin, ‘Bu üslup Türk siyasetine uygun düşmemiştir. Bu dilin ilerleyen süreçte ülkemiz için fayda vermeyeceği açıktır.  Tarafları Türk siyasetine uygun şekilde itidalli olmaya, aziz milletimizin kıymetli evlatlarını da her türlü provokasyona karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.” çağrısında bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe, yaptığı açıklamada tartışmalara neden olan mülteciler konusuna ve Soylu- Özdağ kavgasına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

En büyük yanlışımız Avrupa’ya ilerleyen göçü durdurmaktı

Hükümetin sığınmacı politikasında yaptığı en büyük yanlışın Avrupa’ya ilerleyen göç dalgasını kesmek olduğunu savunan Sakartepe, konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Öncelikle son günlerdeki muhalefet ve hükümet arasındaki gerilimleri ve sert üsluplu tartışmaları Yeniden Refah Partisi olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Bu kamplaşma ve kutuplaşma dili ülkemizi doğru bir yere götürmemekte ve fayda sağlamamaktadır. Aksine halkı ayrıştırarak ülkemizin huzurunu tehdit etmektedir. Türkiye 1951 yılında imzalanan Cenevre Sözleşmesi’ne diğer Avrupa ülkeleri ile birlikte taraf bir ülkedir. Sözleşmede imzası bulunan İtalya, Yunanistan, Almanya ve Fransa gibi ülkeler, taraf ülke olmalarına rağmen taahhütlerini yerine getirmemektedir. Yeniden Refah Partisi olarak elbette mültecilerin mağdur edilmemesini destekliyoruz. Ancak bugün mültecilerin nihai hedefinin Avrupa’ya ulaşmak iken, mevcut hükümetin göç dalgasını ülkemiz üzerinde sonlandırması büyük bir milli güvenlik meselesini ortaya çıkarmıştır. Günümüzde savaş yöntemlerinin değiştiği kamuoyunun malumudur. Artık psikolojik ve ekolojik savaşlar vardır. Şu an da ülkemizin barışı, huzuru ve istikrarı demografik savaş yöntemiyle tehdit edilmektedir. Elbette ki bu savaşlar ilk değildir ve son olmayacaktır. Bu noktada artık hükümetin göç ve unsurlarını ülkemiz adına tehdit olarak algılayıp bu meseleyi bir milli güvenlik meselesi olarak görmesi ve buna göre çözüm üretmesi gerekmektedir. Mültecilerin bir an evvel güvenliklerinin sağlanıp kendi vatanlarında ikametlerinin sağlanmasını, hem ülkemiz hem de mülteciler için en sağlıklı çözüm olarak görmekteyiz. Devlet yetkililerimizden bu sorunun çözümüne yönelik somut adımları ivedilikle atmasını bekliyoruz. Ancak bu konu özelinde ülkemizde bir iç karışıklığa neden olabilecek her türlü tahrik ve provokasyona karşı vatandaşlarımızı itidalli olmaya davet ediyoruz.”

Soylu ve Özdağ’a itidal çağrısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ kavgasının değerlendiren Sakartepe bu dilin Türk siyasetine yakışmadığını belirterek, “Siyaset mekanizması vatanımıza ve milletimize hizmet etmenin en önemli argümanıdır. Bizler siyaseti bir tercih değil, millete hizmet için bir zorunluluk olarak görüyoruz. Bu dili ve bu tavrı memleket evlatlarına örnek göstermemiz mümkün değildir. Dolayısıyla siyasetin bu kamplaşma ve kutuplaşma dilinden acilen kurtulması gerekmektedir. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun ve Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ’ın bu üslup ile karşı karşıya gelmeleri Türk siyasetine uygun düşmemiştir. Bu dilin ilerleyen süreçte ülkemiz için fayda vermeyeceği açıktır.  Tarafları Türk siyasetine uygun şekilde itidalli olmaya, aziz milletimizin kıymetli evlatlarını da her türlü provokasyona karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.” Çağrısında bulundu.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.