DOLAR 17,9654 0%
EURO 18,2686 0.02%
ALTIN 1.028,760,11
BITCOIN 430116-4,27%
Adıyaman
29°

AÇIK

12:37

ÖĞLE Vakti

Başkan Aydın: Bizim Siyasetimizin öznesi İnsanımızdır

Başkan Aydın: Bizim Siyasetimizin öznesi İnsanımızdır

TBMM Savunma Komisyonu Başkanı Aydın; “Yüreği Adıyaman için Türkiye için atan bütün herkese çok teşekkür ediyoruz. Tek derdimiz millet, sevdamız Adıyaman, sevdamız Türkiye.” dedi.

ABONE OL
26 Temmuz 2022 21:18
Başkan Aydın: Bizim Siyasetimizin öznesi İnsanımızdır
1

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Savunma Komisyonu Başkanı Aydın; “Yüreği Adıyaman için Türkiye için atan bütün herkese çok teşekkür ediyoruz. Tek derdimiz millet, sevdamız Adıyaman, sevdamız Türkiye.” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı; Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti’ni (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan’ı ziyaret etti.
TBMM Savunma Komisyonu Başkanı Aydın’a AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Adıyaman Merkez ilçe Başkanı Mustafa Alkayış, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe ve parti teşkilat üyeleri eşlik etti.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Aydın, basının önemine değinerek yaptıkları hizmetlerin halka ulaşmasına fırsat verdiğini vurgulayarak; “İl başkanımız, merkez ilçe başkanımız kadın kolları, gençlik kolları başkanımız ile merkez yöneticilerimizle birlikte yeni ziyaretlerimize yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bu vesileyle de şu an itibariyle Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan ve ekibini ziyaret ettik. Dün aynı zamanda Gazeteciler ve Basın Bayramı 24 Temmuz bu vesileyle de hem geçmiş bayramlarını tebrik etmek hem de Adıyaman’ımız için tabii önemli bir işlev görüyorlar. Türkiye siyaseti açısından da son derece basın önemli bir işlev görüyor. Yaptıklarımız, planladıklarımızı da anlatma fırsatı buluyoruz. Buna karşın yine önerilerini fikirlerini alarak bundan sonraki süreçte de takip edeceğimiz işlerle ilgili çok ciddi bir fikir teatisinde bulunuyoruz karşılıklı. Adıyaman’ın basında son yıllarda gerçekten büyük bir ivme kazandı. Doğru haber yapan, objektif haber yapan ülkesini milletini düşünen her basın mensubunun Basın Bayramını bir kez daha kutluyorum. Değerli başkanımız İbrahim Aslan ve yönetimine ekibine teşekkür ediyorum. Mercan Televizyonumuza, Yeniyol Gazetemize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

HER ESERİ GÖRDÜĞÜMÜZDE HEYECANIMIZ KATLANARAK DEVAM EDİYOR
Başkan Aydın konuşmasının devamında ise mevki makamdan ziyade insanların gönüllerine dokunmaya çalıştıklarını dile getirdiği konuşmasının devamında; “Yine bu vesileyle ziyaretimizin her anında halk ile iç içeyiz. Esnaflarımızı, çiftçimizi, köylümüzü, köylerimizi geziyoruz, ilçelerimize beldelerimizi geziyoruz. Meclisin kapanması ile birlikte şu anda bütün ilçelerimizde bir program gerçekleştirdik. Merkezde yoğun programlarımıza devam ediyoruz, yine devam edeceğiz inşallah bu yaz boyunca. Zamanın elverdiği ölçüde, imkanlar ölçüsünde gidebileceğimiz her yere tekrar tekrar gitmeye çalışacağız. Çünkü bizim siyasetimizin öznesi insanımızdır. Nerede yaşıyorsa yaşasın, kim olursa olsun, düşüncesi ne olursa olsun o insana ulaşmak, o insanla dertleşmek, onun ihtiyacını halini hatırını sormak ve yerindeki sorunları da tespit ederek, anında çözümler geliştirmeye çalışıyoruz. AK Parti olarak kuruluşumuzun amacı da bu; insana hizmet etmek, millete, memlekete hizmet etmek. Bu vesileyle de gerçekten gittiğimiz her yerde baktığımız her yerde AK Parti’nin mührünü görmek mümkün, eserlerini görmek mümkün. İnsanlarımızın bu eserlerden faydalanacağı cumhurbaşkanımıza bizlere olan teveccühlerini de çok net bir şekilde ifade ettiklerini gördük. Bizleri gittiğimiz her yerde gerçekten kucaklıyorlar, Allah razı olsun diyorlar. Bu önemli yani mevki makamdan ziyade insanların gönüllerine dokunmaya çalışıyoruz, gönüllerinde yer almaya çalışıyoruz, hayır dualarında yer almaya çalışıyoruz. Hamdolsun AK Parti olarak ilk andan itibaren de bunu sağlamış durumdayız. Elbette ki var olan eksiklikleri de yerinde tespit edip görüp onların da bir an önce çözülmesi için elimizden gelen tüm gayretleri ortaya koyuyoruz. Bugün Adıyaman her alanda ciddi bir ivme kazandı gerçekten. 15-20 sene önceki Adıyaman’ın yerine artık çağı yakalayan, her alanda eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaştırmada, tarımda her alanda muazzam yatırımların yapıldığını ve büyük bir kısmında gene yapılmaya devam ettiğinde çok gurur verici bir şekilde de müşahede ediyoruz. Her eseri gördüğümüze de heyecanımız katlanarak devam ediyor. İlk günkü aşkla yolumuza devam ediyoruz bu eserlerden insanların faydalandığını gördükçe. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bütün bakanlarımız, yine milletvekili arkadaşlarımız, teşkilatlarımıza, belediyelerimize, meclis üyelerimize, muhtarlarımız başta olmak üzere bütün sivil toplum kuruluşlarımıza bütün herkese yüreği Adıyaman için Türkiye için atan bütün herkese çok teşekkür ediyoruz. Tek derdimiz millet, sevdamız Adıyaman, sevdamız Türkiye.” ifadelerine yer verdi.

BÜTÜN DÜNYA TÜRKİYE AYAKTA ALKIŞLIYOR
Aydın, Türkiye’nin dış politika da katkıda bulunduğu olayları aktarırken, bunun son örneğinin tahıl krizine sunulan katkı olduğunu belirtti; “Bu parolayla, bu gayretle inşallah arkadaşlarımızla birlikte o heyecanla çalışmaya gayret edeceğiz, o azimle çalışmaya gayret edeceğiz kalan sorunlarda en kısa sürede inşallah çözümünü yine bizler sağlayacağız. Zira Türkiye’nin gittiği yön belli, yaşadıklarımız belli, dünyanın evrildiği yön belli bugün Türkiye tam bağımsızlık mücadelesini en güçlü şekilde veriyor. En cesur irade ile en güçlü irade ile Cumhurbaşkanımız milletin iradesinin dışına çıkmıyor ve bu manada da kim ne derse desin Avrupa’sı, Amerika’sı, NATO’su İsrail’i kim ne derse desin aslolan milletin ne dediği. Ona bakıyoruz. Milletin istikametinden çıkmadan bu milletin hakkını hukukunu savunuyoruz. Tıpkı anavatanda savunduğumuz gibi mavi vatanda da savunuyoruz. Bugün eğer Libya’da varlığımız varsa, bugün Doğu Akdeniz’de gaz ve Petrol arayabiliyorsan, bugün Karabağ’da Türkiye varsa, bugün Ukrayna’da ihalarımız-sihalarımız konuşuluyorsa dünyanın pek çok yerinde gündem belirleniyorsa bugün hiç kimsenin Birleşmiş Milletler dahil, Avrupa’sı, Amerika’sı kimsenin bir araya getiremediği Ukrayna’yı Rusya’yı bir araya getirerek tahıl krizinin çözümüne katkı sağlıyorsa Türkiye’ye geldiği aşama alkışlanacak bir aşama takdir edilecek bir aşama. Bugün bütün dünya Türkiye ayakta alkışlıyor ama maalesef içimizdeki İrlandalılar pek bir şey dediğinde duyamadık, göremedik adeta bir kıskançlıkla hareket ediyor bizdeki muhalefet. Bu manada da terörle mücadelemizden, dış politikamıza kadar milli ve yerli meselelerde toplumsal bütün meselelerde de maalesef muhalefetin bir desteğinde göremiyor ana muhalefet başta olmak üzere. Dolayısı ile bu ülke hepimizin ülkesi farklı siyasi partilerimiz olabilir, farklı ideolojilerin olabilir ama hani ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ anlayışıyla bir arada olmamız lazım. Türkiye terörle mücadele veriyorsa bu milletin yanında yer almak lazım. İşte terörle ilgili teskere geliyor; o altılı masanın bir kısmı evet diyor, bir kısmı hayır diyor. Bunlar ülkeyi nasıl idare edebilecek? Toplumsal meseleler de nasıl ortak çözüm bulabilecek? Dış politika ile ilgili işte Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin işi nedir diyor? Burası benim mavi vatanım.”

SESİMİZİN DUYURULMASINDA EN ETKİN ROLÜ OYNUYORLAR
İl Başkanı Dağtekin ise, basının seslerinin duyurulmasında en etkin rolü oynadığını söyledi; “Başkanıma teşekkür ediyorum. Gerçekten çok gayretli bir performans ortaya koydu. 21 yılın içerisinde yaptıkları zaten ortada ama hala ilk günkü aşkla çalışmalar devam ediyor. Bu arada da teşkilatlarıma teşekkür ediyorum. Merkez ilçemiz, kadın kolları, gençlik kolları hakikaten güzel bir programlama yapmışlar hepsi. İlçelerimize gittiğimizde ilçelerde de hakeza ben hepsine teşekkür ediyorum. Basında dün bayramlarıydı. Bizim sesimizin duyurulmasında en etkin rolü oynuyorlar. Kendilerini yürekten kutluyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

AK PARTİ AİLEMİZİ DAHA DA BÜYÜTMEK İSTİYORUZ
Merkez İlçe Başkanı Alkayış açıklamasında meclisin tatil olmasını iyi bir program ile değerlendirmek istediklerine dikkati çekti; “Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Ahmet Aydın, İl Başkanımız Mehmet Dağtekin, Kadın Kolları Başkanımız Saliha Diler, Gençlik Kolları Başkanımız Mevlüt Kuştepe, il yönetimi, ilçe yönetimimizdeki arkadaşlarımız sabahtan ilk saatlerinden itibaren programımızı başlattık. Tabi meclisin tatile girmesinden sonra vekillerimiz kendi seçim bölgelerine geldiler. Meclis tatil olmadan önce de aşağı yukarı her hafta Ahmet bey başta olmak üzere bütün milletvekillerimiz dönüşümlü olarak memleketimizdeler. Biz bu süreyi yani yaz süresini iyi değerlendirmek istiyoruz. Bu yüzdende yaz çalışma programımızı yaptık. Vekillerimiz merkezde oldukları zaman sivil toplum örgütlerimizle, basın örgütlerimizle, esnaflarımızla, resmi kuruluşlarımızla mutlaka bir araya geleceğiz. Yapılanlar yapılmayanlar yapılacaklar bunları takip edeceğiz. Çokta güzel dönütler alıyoruz. Hem merkezimizde hem mahallelerimizde hem köylerimizde gerçekten yoğun bir programımız var. Yine genel merkezimizin, il başkanlığımızın belirlediği bir süreç var. AK Parti olarak biz yeni üye kayıt çalışmasını başlattık. Üyelerimizi genel başkanımızın talimatlar doğrultusunda verilen hedeflere ulaştıracağız. Malumunuz AK Partimize gerçekten ciddi teveccühler var, destekleri var ve bu destek devam ediyor. Bu desteği üyelikler ile taçlandırmak istiyoruz. Halkımız zaten desteğini, oyunu veriyor, AK Partimizi seviyor. Bizlerde teşkilat olarak, vatandaşlarımıza ulaşarak, onların çayını içerek, onlarlar bir araya gelerek AK Parti ailemizi daha da büyütmek istiyoruz. Bugünden ileriye taşımak istiyoruz. Bu çalışmalarda da bütün teşkilatlarımız gerçekten organize olmuş durumdalar. Bu yaptığımız çalışmalarla hem milletvekillerimizin hem belediye başkanımızın, il encümenlerimizin, teşkilatlarımızın çalışmasıyla inşallah 2023 hedeflerini kazasız, belasız inşallah sonuçlandırmak istiyoruz. Bugünde Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti’ndeyiz. İbrahim beye çok teşekkür ediyoruz. Mercan Televizyonu’na çok teşekkür ediyoruz. Zaten haberlerimizi çok güzel şekilde vatandaşlara yetiştiriyorlar. Ben size de başarılar diliyorum. Teşekkür ediyorum.”

ADIYAMAN HEPİMİZİN İLİ
AGAD Başkanı Aslan ise, ziyaretten ötürü teşekkür ederken Adıyaman’ın her kesimin şehri olduğunun altını çizdi; “24 Temmuz Basın Bayramı’ndan dolayı ziyarette bulunan Milli Savunma Komisyonu Başkanımız, Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın’a, AK Parti İl Başkanımız Mehmet Dağtekin hocamıza, Merkez İlçe Başkanımız Mustafa Alkayış’a, Kadın Kolları Başkanımız Saliha Diler’e, Gençlik Kolları Başkanımız Mevlüt Kuştepe’ye ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Biraz önce de Ahmet Aydın Başkanımızın konuşmasında da söylediği gibi 2007’den beri milletvekilliği yapıyor. 15 sene boyunca Adıyaman’ın kalkınması için verdikleri mücadelelerden, emeklerden dolayı biz kendilerine teşekkür ediyoruz basın olarak. Adıyaman bölge illeri arasında kalkınma noktasında çok gelişmediği için biraz daha bu manada sıkıntılar yaşadığımızı kendileri iyi biliyor. Bu konuda ekstra verdikleri mücadelelerden dolayı yine biz kendilerine ayrıca teşekkür ederken, bundan sonraki süreçte de Adıyaman’ın kalkınması için basın olarak bize ne düşüyorsa yanlarında olacağımızı ifade etmek istiyoruz. Sonuçta Adıyaman hepimizin ili, siyaset bittiğinde de hepimizin yaşayacağı bir alan. Bu konuda kendisinin birebir halkın hep içerisinde olması, çalışmaları, insanları ayırt etmemesi kendisinin kişiliğinden gelen bir noktadır. Ahmet Başkanımıza ve teşkilatlara bugünkü ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi
Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.