DOLAR 16,1073 1.1%
EURO 17,2481 1.18%
ALTIN 961,951,40
BITCOIN 470012-2,52%
Adıyaman
23°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:20

İKİNDİ Vakti

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri toplantısı yapıldı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen'inde katıldığı 2021- 2022 eğitim öğretim yılı Adıyaman İli Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu toplantısı yapıldı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öne Çıkan Görsel Altı Reklam
Satır Solu Reklam Alanı (300x250)

Adıyaman Fen Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,”2021 – 2022 eğitim öğretim yılı 1. dönemin değerlendirmesi ve 2. dönem planlamaları ele alındı. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından genel hedef olarak belirlenen “Psikolojik Sağlamlık” ile ilimiz tarafından belirlenen “Bilinçli Teknoloji Kullanımı” konularında yapılan çalışmaların önemine atıf yapıldı. Pandemiden kaynaklı okullarımızda meydan gelen akademik boşluğun telafisi maksadıyla bu alana yoğunlaşılması,3308 sayılı Meslek Eğitim Kanunu’nda yapılan yeni düzenlemeler ışığında mesleki eğitim merkezlerinin tanıtımına ve uygun öğrencilerin yönlendirilmesi noktasında gerekli bilinçlendirme çalışmalarının yapılması. İlimizde yeni hizmet vermeye başlayan YEDAM’ın (Yeşilay Danışma Merkezi) tanıtımın yapılması ve gerekli yönlendirmelerin yapılması adına bilgilendirme çalışmalarının yapılması” dedi.

 

Kaynak: PHA
Haber Sonu Reklam

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Toplantısı Yapıldı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen'inde katıldığı 2021- 2022 eğitim öğretim yılı Adıyaman İli Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu toplantısı yapıldı.

ABONE OL
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öne Çıkan Görsel Altı Reklam
Satır Solu Reklam Alanı (300x250)

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu sene başı toplantısı Adıyaman İnovasyon Merkezi toplantı salonunda İl MEM Şube Müdürü Hamza Çelenk başkanlığında ilgili üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Alınan toplantıda şu kararlar ele alındı:

“Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü  ihmal ve istismar konusunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birlikte bir çalışması yapılması veya süreç başlatılması,
Adıyaman il merkezinde herhangi bir nedenle rehber öğretmeni olmayan okullara öncelikle rehber öğretmen sayısının fazla olduğu okullarımızdan alınmak üzere rehber öğretmen görevlendirmelerinin yapılması. Rehberlik ve Psikolojik Danışma servislerinin okul idareleri tarafından desteklenerek daha aktif hale getirilmesi, veli görüşme ve eğitimlerinin ciddiyetle ele alınmasının sağlanması. Örgün eğitim kurumlarımızda öğrencilerimizin üst düzeyde eğitim almalarını ve öğretmenin sınıf yönetimini sağlaması için öğrencilerin iletişim araçlarıyla ( Telefon ) sınıfa girmelerine engel olmak için okul idarelerinin gerekli tedbirleri alması. İlçelerimizin rehber öğretmen ihtiyaç durumunu tespit ederek gerekli görevlendirmeleri yapmaları,
Rehberlik ve Psikolojik Danışma servislerinin okul idareleri tarafından desteklenerek daha aktif hale getirilmesi, EDEP Projesinin ve çerçeve planına eklenen çalışmaların yapılmasının ciddiyetle ele alınması ve yürütülmesi. Okul servis araçlarının sürekli kontrol edilmesi, servis şoförlerine çocuklarla iletişim, çocuklara yaklaşım tarzları, bağımlılık yapıcı madde kullanımı konulu eğitim ve seminer planlamalarının yapılarak sonucunun il milli eğitim müdürlüğüne gönderilmesi. Özel Eğitim gereksinimi duyan öğrenciler için alınması gereken tedbirlerin zamanında alınması, veli ve çocuklara mağduriyet yaşatılmaması için gerekli tedbirlerin alınması. Rehberlik servislerinin orgm.meb.gov.tr adresindeki güncel formları kullanması”

Kaynak : PHA

3. Paragraf Sonrası Reklam

Haber Sonu Reklam

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r-tüm-haberler-bilesen
300x250r-tüm-haberler-bilesen-2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.